Sledujte nás i na sociálních sítích

 

 

ZBOŽÍ V AKCI

Články

arr3Zimní výzdoba světových městVídeň, Rakousko Jeden z vánočních skvostů máme i přímo za hranicemi. Vídeň se pravidelně objevuje... arr3Vánoční trhy v PrazeMagické vánoční trhy v Praze. https://pelipecky.sk/vianocne-trhy-v-prahe/       ...

» Správný výběr!

Jak vybrat vhodné vánoční osvětlení?

 

V dnešní době je mnoho druhů vánočního osvětlení v různé kvalitě, proto je správný výběr vánočního osvětlení opravdu důležitý nejen z pohledu kvality, ale i z pohledu životnosti. Osvětlení určené pro venkovní použití musí splňovat přísnější bezpečnostní kritéria. Osvětlení určené do exteriéru je možné použít i v interiéru, avšak opačně to neplatí! Jak se tedy zorientovat ve světě vánočního osvětlení?

 

Prvním z hlavních parametrů je bezpečnost. Společnosti zabývající se vánočním osvětlením by určitě měli nabízet dvojité krytí kabelu spolu s ochranou IP 65, která umožňuje použití osvětlení v exteriéru i při náročných podmínkách. Ani to však nemusí znamenat dostatečnou ochranu kabelu proti vnějším vlivům. Oproti běžným výrobkům najdete v naší nabídce výrobky s mnohem lepší ochranou před venkovními vlivy (viz Porovnání produktů).

 

Druhým parametrem je systém propojení mezi jednotlivými produkty, které je kompatibilní mezi priduktami navzájem dokonce i mezi společnostmi (tzv. Quick fix).

 


 

Jaké osvětlení vybrat?

Nejpoužívanější osvětlení, která se ve světe prodávají, jsou řetězy, rampouchy, hadice, závěsy a v neposlední řadě i dekorační osvětlení. Všechna naše vánoční osvětlení využívají technologii LED. Proto se naše vánoční osvětlení vyznačuje velmi nízkou spotřebou energie a dlouhou životností. Ušetřit můžete až 90% (proti klasickým žárovkám).

 

 

LED světelné řetězy

LED světelné řetězy patří mezi nejoblíbenější druhy vánočního osvětlení, protože jsou k dostání v různých délkách, a jejich použití je opravdu široké – jak v exteriéru, tak v interiéru. Je možné jimi vyzdobit výklady, zábradlí domu, sloupy, stromy různých velikostí, keře, ozdobit hrany budov apod. Řetězy jsou vzájemně propojitelné, odolné vůči povětrnostním vlivům a zabezpečené třídou ochrany IP44 jejich montáží bude sami příjemně překvapeni, protože je velmi jednoduchá a intuitivní. Na jednu elektrickou přípojku je možné zapojit řetěz dlouhý až 120 m.

 

LED světelné rampouchy

LED světelné rampouchy se používají především na ozdobu vchodů, teras nebo balkonů, rodinných domů, hotelů a v neposlední řadě i chat. Velmi pěkně znázorňují obrysy ozdobeného objektu. Mezi uživateli jsou oblíbené rampouchy s FLASH efektem (blikající), který dotváří třpytivý efekt. Díky tomu je výzdoba ještě čarovnější.

 

LED světelné hadice

LED světelné hadice se používají pro venkovní dekorativní osvětlení, nejčastěji se jimi lemují střechy a hrany rodinných doml, hotelů a chat. Zajímavým doplňkem však bývají i v různých zábavních podnicích a barech. Široká škála barev Vám umožní vybrat si osvětlení podle vlastních představ.

 

LED světelné závěsy

Tento typ dekorace se hodí pro prostornější domy, protože světelné závěsy je možné jednoduše rozvinout po celé ploše objektu, vyznačují se perfektní svítivostí. I proto patří světelné závěsy mezi oblíbené vánoční osvětlení.

 

POZOR

V prosinci 2017 se na trhu objevily nebezpečné řetězy na stromek. Celý článek najdete ZDE

 

NTM4NGUx